VĒSTUREēka

Uzņēmuma „HygroMatik” vēsture sākās 1970. gada 1. janvārī, kad diplomēts inženieris Rolfs Meijers un industriālais uzņēmējs Ulrihs Hēlers nodibināja uzņēmumu  ar nosaukumu „Lufttechnischer Apparatebau - U. Hoeler und R. Meier oHG”. Tolaik uzņēmuma pirmais izstrādājums - pie griestiem piestiprināms centrifūgas tipa izsmidzinātājs HYGROMATIK DG, tika ražots rūpnīcas telpās Heidenkampsvegā, Hamburgā, nodarbinot divus darbiniekus.

Tas bija tikai sākums ...

Jau pēc trīs gadiem uzņēmums sāka ražot pilnīgi inovatīvu un apkārtējai videi draudzīgu elektrodu tvaika mitrinātāju HYGROMATIK DB. Tajā laikā lietoto vairākkārtīgi izmantojamo parasto cilindru vietā, ierīcē HYGROMATIK DB tika ieviesta tīrāmu cilindru konstrukcija, kas bija pārdalīta uz pusēm, lai atvieglotu tai piekļuvi. Tagad ierīces lietotāji katlakmens nosēdumu vai nolietotu elektrodu dēļ vien vairs nebija spiesti ik reizi iegādāties jaunus cilindrus. Cilindri bija kļuvuši viegli iztīrāmi, bet paši elektrodi – ērti nomaināmi, tādējādi ierīci varēja turpināt izmantot vēl vairākus gadus. Šāds risinājums izrādījās ne tikai ļoti ekonomisks, bet arī ļāva samazināt atkritumu daudzumu; vides aizsardzības jomā šāda koncepcija gāja krietni priekšā laikam.

ēka_2Šī revolucionārā koncepcija tika pilnībā noslīpēta, papildinot ierīci ar spēcīgu spiedienskalošanas sūkni, kas izskalo no cilindra katlakmens nogulsnes. Konkurentu ražotie ūdens izlaides vārsti ar solenoīda vadību bija jutīgi pret vismazākajām tajos nonākušajām katlakmens daļiņām, kas tika notecinātas no cilindra, savukārt, „HygroMatik” spiedienskalošanas sūknis ļāva ievērojami samazināt katlakmens nosēdumu daudzumu cilindrā un aktīvi pagarināja laika posmus starp kārtējām tehniskās apkopes reizēm.

Rūpīgā attieksme pret izmaksām, apkopi un apkārtējo vidi lika pamatus jaundibinātā uzņēmuma veiksmīgajai darbībai. Arī šodien, trīsdesmit gadus vēlāk, „HygroMatik” panākumi un stabilā attīstība ir iespējami, pateicoties draudzīgai attieksmei pret lietotājiem.

Līdz ar „HygroMatik” darbības paplašināšanos radās nepieciešamība 1974. gada septembrī pārcelties uz lielākām ražošanas telpām Norderstedā (Vācijā). Šajā pašā gadā tika sākta tvaika mitrinātāja pilnībā demineralizētam ūdenim HYGROMATIK DBV ražošana. Elektrodu tvaika mitrinātājos tvaika ražošanai izmanto krāna ūdens vadītspēju, bet jaunajā HYGROMATIK DBV ierīcē tvaika ražošanai lieto sildelementus, izmantojot demineralizētu ūdeni, kā piemēram, destilētu vai osmotisko ūdeni.

Priekšrocība, ko dod šāda metode: pilnībā demineralizēts ūdens vairs nesatur minerālvielas, kas cilindrā veido katlakmens nogulsnes. Šādai tvaika ražošanā izmantotai iekārtai tehniskā apkope praktiski vairs nav nepieciešama.

Drīz pēc tam sekoja panākumi citās valstīs. 1971. gadā uzņēmums caur ekskluzīviem tirdzniecības pārstāvjiem uzsāka eksportēt savu produkciju uz Franciju, kam drīz sekoja Japāna, Spānija un citas Eiropas valstis. Šodien „HydroMatik” veiksmīgi eksportē savu plašo produkcijas klāstu uz vairāk nekā 35 pasaules valstīm. 1977. gadā uzņēmums tika oficiāli pārdēvēts par „HygroMatik”, nosaucot to veiksmīgo izstrādājumu vārdā.

Gadu laikā uzņēmuma ražojumi ir pastāvīgi pilnveidoti un uzlaboti. Produkcijas klāsts ir paplašināts, iekļaujot tajā iztvaicējošus gaisa mitrinātājus un mitruma regulatorus. Attīstoties, radās nepieciešamība paplašināt Norderstedā izvietotās telpas.

 

„SpiraxSarco”

1987. gadā „HygroMatik” piesaistīja Anglijas uzņēmumu grupas „SpiraxSarco” uzmanību. Šī veiksmīgā uzņēmumu grupa specializējas tvaika apstrādē visā pasaulē. Tā uzskatīja „HygroMatik” par piemērotu kandidātu pašu ražotās produkcijas sortimenta papildināšanai. 1988. gada 1. janvārī „HygroMatik” kļuva par „SpiraxSarco Group” struktūrvienību. „HygroMatik” vadību no tā agrākā īpašnieka un līdzdibinātāja Rolfa Meijera pārņēma diplomēts inženieris Eberhards Langhelds. Sekoja jaunu iekārtu paaudžu izstrāde un produkcijas sortimenta paplašināšana.

    • 1995. gadā „HygroMatik” tika piešķirts sertifikāts par atbilstību EN ISO 9001 standartam.
    • 1999. gada oktobrī uzņēmums pārcēlās uz jaunām, lielākām telpām Henstedā, Ulcburgā.
    • Laika posmā pēc 2002. gada jūnija „HygroMatik”, kā uz klientiem un procesu vērsts uzņēmums, ir saņēmis sertifikātu par atbilstību DIN EN ISO 9001:2000 standartam.
    • 2005. gadā Eberhards Langfelds uzņēmumu pameta un tā ģenerālmenedžera pienākumus pārņēma iepriekš par Mārketinga/Tirdzniecības nodaļas vadītāju strādājušais Maike Nīlsens.

processŠodien „HygroMatik” - Vācijā lielākais gaisa mitrināšanas iekārtu ražotājs, piedāvā dažādas šo iekārtu sistēmas - elektrodu tvaika mitrinātājus „Hyline”, „CompactLine”, „MiniSteam” un „OEM kit”, ar sildelementu aprīkotus mitrinātājus „HeaterLine”, „HeaterCompact”, tvaika iesmidzināšanas mitrinātājus „DDS”, centrifūgas tipa izsmidzinātāju griestiem „DG”, augstspiediena un zemspiediena sprauslas sistēmas cauruļvadu mitrināšanai „HDS / LPS”, saspiesta gaisa sprauslas sistēmas „VN” un gaisa mitruma regulatorus rūpnieciskam pielietojumam vai ekspluatācijai zem lielas slodzes, kā arī mitruma regulatorus peldbaseinu telpām, kas visas kopā veido plašo uzņēmuma produkcijas sortimentu.

 

 

PRODUKTI